Kontrola dostępu i rejestracja czasu pracy Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Gorlice, Krosno, Jasło, Strzyżów, Dukla, Brzozów, Sanok, Lesko, Ustrzyki

Systemy kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy

 • System kontroli dostępu jest to zbiór urządzeń umożliwiających dostęp do obiektu jedynie dla osób do tego uprawnionych. Stanowi on elektroniczny substytut mechanicznego klucza do drzwi. Takie rozwiązanie charakteryzuje się następującymi zaletami: brak uszkodzeń mechanicznych zamka, łatwość użytkowania, łatwość usuwania i nadawania uprawnień, możliwość nadawania uprawnień czasowych, uniemożliwienie sabotażu (nie można zapchać zamka). System kontroli dostępu posiada nowe, nie znane w systemach mechanicznych, możliwości kontroli czasu pracy oraz dokładne określenie kto i kiedy wchodził lub wychodził na obszarze powierzchni chronionej.

  Najprostszy sposób ograniczenia dostępu do pomieszczenia to zamontowanie w drzwiach tradycyjnego mechanicznego zamka i wręczenie każdej upoważnionej osobie klucza. Co zrobić kiedy dostęp ma mieć 50 osób, a zamykać należy 10 pomieszczeń. Należało by wydać 500 kluczy, jednak nie będzie to już ani tanie, ani proste. Znacznie lepiej będzie zainwestować w system kontroli dostępu. Wystarczy każde drzwi zaopatrzyć w zamek elektromagnetyczny oraz czytnik kart magnetycznych identyfikujący przechodzącą osobę. Czytnik skanując kartę sprawdzi w swojej pamięci czy karta (osoba) jest uprawniona do otwarcia drzwi, jeśli tak to zwolni elektrozaczep lub zworę elektromagnetyczną blokującą drzwi. Wszystkie czytniki łączy się w sieć i w prosty sposób programuje się używając dedykowanego oprogramowania. Tak właśnie zbudowane są współczesne systemy kontroli dostępu.

 • Skd1

   

  Skd2

   

  Roger1
Skd

Obok techniki kart magnetycznych w systemie kontroli dostępu stosowane są również: technika zbliżeniowa i biometryczna. Są one bardziej niezawodne i pozwalają na dłuższy czas eksploatacji.

 • technika zbliżeniowa, umożliwia zdalną identyfikację osób jedynie na podstawie zbliżenia karty transponderowej do czytnika. Technika ta zapewnia: dużą trwałość karty, dużą trudność jej podrobienia, niskie koszty eksploatacji systemu, dłuższy czas bezinterwencyjnej pracy systemów, wygodniejszy sposób posługiwania się kartą.
 • technika biometryczna, polega na identyfikacji linii papilarnych, geometrii dłoni lub na podstawie tęczówki oka. Jest to najwyższy stopień identyfikacji osób i najbardziej niezawodny.

Systemy kontroli dostępu są systemami skalowalnymi, a więc mogą składać się w najprostszej wersji z urządzeń kontrolujących jedno przejście (np. wejście do domku jednorodzinnego) i być rozbudowywane aż po duże systemy obsługujące kilkadziesiąt lub kilkaset przejść w zakładach przemysłowych. Dają się również integrować z systemami sygnalizacji włamania i napadu oraz telewizji przemysłowej tworząc w ten sposób niezawodny sposób zabezpieczenia obiektu.

 • Rygiel
 • Roger2

Nasza firma oferuje Państwu projekt, dobór i dostawę wraz z montażem i wdrożeniem optymalnej konfiguracji systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy dostosowanej do Państwa potrzeb i oczekiwań.

W związku z tym, prosimy naszych klientów o bezpośredni kontakt w celu umówienia się na niezobowiązujące spotkanie i określenia wstępnych warunków projektowanego systemu kontroli dostępu.

Firma świadczy usługi instalacji i serwisu systemów kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy na terenie południowej Polski, a w szczególności na obszarze województwa podkarpackiego, okolic i miast takich jak: Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Gorlice, Krosno, Jasło, Strzyżów, Dukla, Brzozów, Sanok, Lesko, Ustrzyki

© Copyright 2022
Firma Handlowo-Usługowa GRYPH Krzysztof Gazda, Czarnorzeki 46E, 38-420 Korczyna

motyw: Everything