Systemy alarmowe – baza wiedzy

Kilka słów o systemach alarmowych

Systemy alarmowe są jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia mienia i osób. Współczesne systemy alarmowe charakteryzują się szeroką gamą rozwiązań technicznych mających na celu ochronę mienia. Bez względu jednak na rodzaj rozwiązań każdy profesjonalny system alarmowy zbudowany jest z elementów, które spełniają podobny zestaw funkcji. Mózgiem systemu alarmowego jest centrala alarmowa, której zadaniem jest odbieranie, interpretacja i reakcja na sygnały przesyłane przez urządzenia detekcyjne. Urządzenia peryferyjne to druga grupa urządzeń nieodzownych przy budowaniu profesjonalnego systemu alarmowego. Urządzenia peryferyjne możemy podzielić na:

  • urządzenia detekcyjne (czujki ruchu, dymu, gazu itp.)
  • urządzenia sygnalizacyjne (sygnalizatory)
  • urządzenia komunikacyjne (komunikatory, dialery)

Standardowo systemy alarmowe wykonywane są jako instalacje przewodowe. W przepadku konieczności instalacji alarmu w budynku już zamieszkałym lub w którym ułożenie instalacji pod tynkiem jest uciążliwe i trudne, zaś korytka na ścianach są nieestetyczne stosuje się systemy bezprzewodowe. Systemy te spełniają te same funkcje co systemy przewodowe, jednakże komunikacja między urządzeniami odbywa się drogą radiową.

Należy jednak pamiętać, że sam w sobie żaden alarm nie chroni przed złodziejami. Jego zadaniem jest zasygnalizowanie włamania i powiadomienie agencji ochrony lub właściciela, w celu zminimalizowania szkód, jak również odstraszenia osób niepożądanych. Często pytają Państwo o najtańszy system alarmowy, ale należy zastanowić się co oznacza tani system? Czy ma on być tani w założeniu, w utrzymaniu, czy też chcemy by nie były zbyt wysokie straty jakie możemy ponieść w czasie włamania. Nie oszukujmy się, nawet najlepszy system nie da nam 100% gwarancji, jednak czujki, centrala i inne komponenty odpowiedniej jakości – zapewnią nam trwałość i łatwość serwisu. W tym wypadku tani alarm, może nas w niedługim czasie bardzo dużo kosztować. Jednak czy warto oszczędzać na swoim spokoju i bezpieczeństwie? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Problem zabezpieczenia określonej nieruchomości, tak aby system alarmowy zapewnił spokój i poczucie bezpieczeństwa jest kwestią niezwykle istotną i złożoną. Dobór właściwych elementów i ich rozmieszczenie, musi być uwzględniony już w fazie projektowania. Wszystko po to by uzyskać właściwy, pozbawiony słabych punktów, system alarmowy – taki, gdzie zostanie do minimum ograniczona możliwość fałszywych alarmów, a we właściwym momencie ochroni Państwa mienie. Dlatego też do każdego zapytania z Państwa strony podchodzimy indywidualnie, ustalając, przy Państwa czynnym udziale, projekt i ofertę najodpowiedniejszego systemu dla danej nieruchomości.

Nasza firma projektuje, wykonuje i prowadzi serwis elektronicznych systemów technicznej ochrony mienia w różnych obiektach od małych sklepów, mieszkań i domów jednorodzinnych, magazynów, przez domy towarowe do obiektów bankowych i zakładów przemysłowych. Stosujemy profesjonalnej i specjalnej klasy, atestowane urządzenia. Gwarantujemy wysokiej jakości, sprawną i profesjonalną usługę, w zakresie technicznej ochrony mienia zgodną z Polską Normą „Systemy Alarmowe” PN-93/E-08390/14.

© Copyright 2022
Firma Handlowo-Usługowa GRYPH Krzysztof Gazda, Czarnorzeki 46E, 38-420 Korczyna

motyw: Everything